دانشکده مهندسی دانشگاه قطر برای کاهش دمای ورزشگاه های این کشور در جریان مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ ، ایجاد ابرهای خنک کننده مصنوعی بر فراز ورزشگاه های این کشور را پیشنهاد کرده است. این ایده جسورانه برای کاهش دمای ورزشگاههای این کشور و جلوگیری از تابش اشعه خورشید بر بازیکنان و تماشاگران است.

فروشگاه تاسیسات

بر اساس این گزارش ، مسوولان دانشکده مهندسی دانشگاه قطر گفتند:براساس این طرح ، ابرهای خنک کننده صنعتی که دارای چهار پروانه متحرک برای تهویه و خنک کردن هوا می باشند بر روی فضای ورزشگاه قرار می گیرند.

طراحان این ابرهای خنک کننده مصنوعی می گویند، برپشت این وسایل، تجهیزاتی نصب می شود که می توانند انرژی خود را برای به حرکت در آوردن پروانه های خنک کننده و شارژ باطری های موجود در آنها از نور خورشید تامین کنند.

قطر در حال بررسی چگونگی کاهش هوای ورزشگاه های این کشور برای میزبانی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ است که در فصل تابستان برگزار می شود و هوای این کشور به بیش از ۴۵ درجه سانتیگراد می رسد.

قطر در تلاش است تا برای کاهش دمای هوای ورزشگاه های خود از تکنولوژی صنعتی برای کاهش دمای هوای ورزشگاه های محل مسابقات و تمرین تیم ها همچنین خنک کردن سکوهای ورزشگاه ها استفاده کند.